Proč vznikl Econnect

Econnect je nezisková organizace, která pomáhá ostatním organizacím neziskového sektoru v České republice využívat systém pro elektronickou komunikaci a zpřístupňovat informační systémy na počítačových sítích. Snaha vytvořit snadné vzájemné spojení pro organizace dala Econnectu jméno - Easy connection.

Vznik Econnectu byl motivován potřebou ekologických iniciativ soustředěných hlavně kolem Zeleného kruhu vzájemně komunikovat. Skupina ekologických organizací diskutovala už od poloviny roku 1989, jak zlepšit výměnu informací a spolupráci. Econnect byl jedním ze způsobů řešení těchto požadavků. Občanské sdružení Econnect bylo zaregistrováno v lednu 1991, na jaře jsme začali poskytovat služby a v září jsme se propojili do zahraničí. V počáteční fázi bylo napojeno deset vybraných organizací, které sídlily ve významnějších místech, jelikož jsme chtěli pokrýt území celé republiky - Čech i Slovenska. Byla to vlastně ohniska ekologického hnutí v době, kdy mnohé organizace teprve vznikaly.

Připojení do Internetu pro elektronickou poštu Econnect poskytuje od roku 1991. V té době však se o Internetu tolik nemluvilo a byl pro nás pouze jednou z mnoha sítí, do kterých zajišťujeme propojení. Během posledních dvou let se Internet stal velmi populárním a došlo k bouřlivému vývoji nástrojů pro komunikaci přes Internet. My nyní Internet a jeho nástroje využíváme jako základní prostředek komunikace.

Econnect se stává zajímavým zdrojem aktuálních informací. Kromě informačního servisu na WWW je hodně aktuálních informací obsaženo v elektronických konferencích. Například v konferenci Kalendář akcí naše spolupracovnice pravidelně publikuje přehledy akcí ekologických nevládních organizací a zároveň mnohé organizace sem posílají své příspěvky přímo.

Kancelář Econnectu je dosažitelná 24 hodin denně na níže uvedené adrese prostřednictvím elektronické pošty, faxu či telefonu (v nepřítomnosti se ozve záznamník). Uvítáme, pokud nám sdělíte vaše názory,nápady či připomínky a rádi Vám poskytneme další informace o našich službách.

ECONNECT
Českomalínská 23
160 00 Praha 6
Tel: +42-2-3118170
Fax: +42-2-24311780
E-mail: support@ecn.cz

support@ecn.cz