center
2
Na vsech zarizenich Sekce je instalovan jednotnym zpusobem. Podobne jako v CERN pouze je aktivne podporovan (to neznamena, ze by nebylo mozne pouzit rovnez plain ).
V posledni dobe dochazi k bourlivemu vyvoji u, zatimco plain nemeni vyznamne svou strukturu prakticky jiz od doby sveho vzniku. V teto informaci popiseme strucne jiz instalaci nove verze, nazvane , ktera se stava normou u od cervna 1994. Tato verze je mezistupnem na ceste od dosavadni verze 2.09 k projektu 3. Smyslem prijeti teto verze je standardizovat pokud mozno co nejvic zakladni jadro u, za cenu urciteho zpomaleni pri kompilaci zdrojovych textu. je nekompatibilni s predchozi verzi 2.09, je vsak vybaven modem, ktery predchozi verzi (t.j. tu, ktera je popsana v manualu L.Lamporta) emuluje. Rozliseni obou modu provadi podle uvodniho prikazu: \documentstyle odpovida verzi 2.09, zatimco na temze miste prikaz \documentclass je uvodnim prikazem pro . Podstatny rozdil mezi obema verzemi je v prikazech spojenych s vyberem fontu. pouziva novou verzi t.zv. New Font Selection Scheme 2 (NFSS2),.
Od nainstalovani nove verze budou zruseny vsechny ostatni verze, t.j.: olatex, cslatex, pripadne dclatex, ktere byly popsany v predchazejicich verzich lokalnich manualu. Pro vsechny typy u bude vyuzivana pouze jedina jeho verze. Pokud bude nutne nektere soucasti u pouzivat v jine nez standardni podobe, bude to zajisteno nactenim prislusnych maker ze souboru .sty (packages). Rovnez plain bude provozovan pouze v jedine verzi, budou vsak pripravena makra ke snadnemu prechodu mezi ruznymi typy fontu.
Nutnost vyuzivat pouze jednu verzi u pro anglicke, ceske, pripadne jine texty, vede k tomu, ze nelze pouzit v cernske podobe. Na pracovnich stanicich bude nicmene ponechana moznost pouzit cernskou verzi pomoci prikazu cernlatex, ktery bude spoustet aktualni cernskou instalaci u. Autori tak budou mit snadnou kontrolu nad tim, jakou podobu by mel jejich dokument v CERN. Cernska verze se ovsem nehodi pro zpracovani ceskych textu.