Pomoci mu k tomu má nová technologie výroby nazvaná Foster a nová architektura procesorů, řekl ředitel oddělení mikroprocesorů u Intelu Fred Pollack. Cílem je nahradit současnou řadu procesorů Pentium a Pentium II (zahrnující Xeon a Celeron).
Foster bude mít 32-bitovou strukturu a bude se používat pro super výkonné servery a desktop stanice. Využití bude hlavně pro automatizovaný design a náročné výpočty v systémech CAD. Tato technologie má dosáhnout taktovací frekvence 1GHz a vyšší. Intel použije pro výrobu tloušťky vodivých cest 0,13 m když před tím používal stabilně tloušťky 0,25 m a po té chvilku používal 0,18 m. Jedná se tedy o rapidní zlepšení technologie čipu. Můžeme určitě také očekávat použití mědi jako náhrady za hliník, což všechno dohromady znamená zmenšení velikosti, spotřeby a snížení potřeby chlazení.
Jelikož v současné době nejrychlejší procesory Intelu dosahují taktovací frekvence "jen" 450 MHz, bude se v roce 2000 jednat o více než zdvojnásobení tohoto údaje. Nové architektury mikroprocesorů přicházejí na světlo světa co dva až čtyři roky. Čip nazvaný Pentium pod označením P5 a mající vizitku mikroprocesoru páté generace započal svou existenci v roce 1993. V roce 1995 ho následovala šestá generace P6 (Pentium Pro a Pentium II). Foster bude již sedmou generací. Přichází však již po více jak 5 letech, čímž překračuje avizovanou dobu mezi nástupem nové architektury za starou.
Pro nás uživatele je však každé zrychlení procesorů vítanou informací.