Ta se má stát zcela univerzálním prostředím sdružujícím všechny komunikační a interaktivní funkce: od povídání s přáteli přes sledování programů až po nákupy. Televize má, nebo může mít oproti dnešnímu webu mnoho předností - její používání je výrazně jednodušší, přenos dat může být rychlejší a efektivnější; díky tomu, že bude doma a bude "certifikovaná", se vůbec nemusí vyskytovat problémy s bezpečností a ochranou soukromí.
Televize má pochopitelně ještě jednu velkou výhodu, a tou je dostupnost. Nemylme se velkými počty počítačů v domácnostech, což platí stejně jen pro USA - ve velké většině případů s nimi pracuje jen jeden člen domácnosti, který je technicky nejzdatnější a který jeho pořízení prosadil, pro ostatní je to "černá skříňka". Televizi umějí používat všichni, od prvňáčka po babičku - je ale jasné, že televize s Internetem (ať již se to jmenuje WebTV či jakkoli jinak) bude v každém případě klást na ovládání trošku vyšší nároky. A to by měl být hlavní úkol pro technologické pionýry v této oblasti - dosáhnout úrovně ovládání, která je o několik tříd jednodušší a pochopitelnější než například dnešní ovládání Windows.
I když Berners-Lee se staví celou svojí (nemalou) vahou za televizi, nejsou ostatní "vizionáři" s ním takto zajedno. Stále je zde stolní počítač či notebook, který je k tomu technologicky (výkonnost, vybavení, software) v současné době nejlépe vybaven. Dalším nesmírně nadějným zařízením jsou malé počítače (palmtopy, handheldy atd. atd.), kvůli své ceně, přenositelnosti, použitelnosti kdekoli; no a konečně se nevylučuje, že se na scéně může náhle objevit zcela nové zařízení a vzít trh útokem.